Service Classic

PODSUMOWANIE

Ranking materacy termoelastycznych

W rankingu uwzględniliśmy 8 materacy termoelastycznych, które naszym zdaniem najbardziej zasługują na uwagę. Najwięcej punktów uzyskał materac Sovea, który spełnia wszystkie założone kryteria, ze szczególnym uwzględnieniem wysokiej jakości pianek użytych do jego budowy oraz pokrowca, który oprócz bocznego pasa wentylującego, posiada jeszcze na spodzie warstwę antypoślizgową. Możemy go testować przez 60 dni.
Jeśli chodzi o pozostałe materace to ich oceny są bardzo do siebie zbliżone. Materace Janpol Sirona, Benet Plus, Currem exe i Tempur Original Elite to również wybór warty uwagi. Materace te mają od 3 do 5 warstw pianek, w tym piankę termoelastyczną; zdejmowane pokrowce wykonane z oddychających i zapewniających cyrkulację powietrza materiałów; można zamówić ich niestandardowe rozmiary i istnieje możliwość zwrotu, gdy materac nie będzie nam pasował (nie można oddać niestandardowego rozmiaru).
Ranking zamykają materace: Relaks Thermo Zdrowie Plus, Emma Original i Rumba Hilding. Materace te mają warstwę termoelastyczną o grubości od 2 do 5 cm; podobnie jak pozostałe materace, również te mają 7 stref twardości i jak najbardziej je również można wziąć pod uwagę przy zakupie nowego materaca.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając materac termoelastyczny?

W rankingu materacy termoelastycznych wzięliśmy pod uwagę najistotniejsze cechy, które świadczą o jakości materaca.

Dlatego, jeśli szukasz nowego materaca do sypialni koniecznie sprawdź: ile ma warstw i jaka jest grubość warstwy termoelastycznej, czy pokrowiec można odpiąć i wyprać, czy zapewnia właściwą wentylację, czy i na ile lat producent udziela na niego gwarancji, czy można go bez problemu oddać, gdy nie będzie pasować. I co ważne, wybór materaca traktuj jak inwestycję we własne zdrowie, chociaż pamiętaj, że najwyższa cena nie zawsze łączy się z najwyższą jakością, porównaj oferty i wybierz najlepszą.